Özel kombi servisi

Özel kombi servisi

ÖZEL KOMBİ SERVİSİ

Özel kombi servisi kombiler için ön görülen genel bakım anlamında periyodik kontrol yılda 1 kere yapılmalıdır. Bu bakımın yaz aylarında ısıtma dokumuna almadan yani kombiler kullanılmaya başlanmadan önce yapılması tavsiye edilir. Şirketimiz eylül, Ekim aylarını tavsiye ederiz. Bakım ve genel kontrol tse belgeli firmalara yaptırmanızı tavsiye ederiz. Sektörün önemli kurumlarından Özel şirketinin özel Kombi Servisi Kombi bakım ve onarımında kaliteli öcü bir şirkettir.

Özel Kombi Servisi Garanti Süresi Kapsamı?

Özel kombi servisi Genel prensip olarak garanti süremiz 1 yıldır. Ancak sanayi bakanlığı yetkili servisleri 6 ay garanti kapsamı vermiştir.Biz firma olarak 1 yıl veriyoruz.

Özel kombi servisi Tesisat Tıkanıklığı Kombiye Zarar Verir mi?

Su tesisatındaki tıkanıklıklar peteklerinizin ısınmamasına yol açar.. Ancak doğal olarak ortamın ısınmasında ciddi sorunlara neden olur.

Bakım Yapılmayan Kombilerin Karşilaştığı Sorunlar Nelerdir?

*Sürekli arızaya düşerler,

*Sık sık bar’da azalma meydana gelir,

*Su kaçaklarına sebep olur,

*Kombinizin patlamasına yol açar,

*Gaz kaçakları oluşabilir,

*Kaloriferlerinizin bir kısmı ısınır diğer bir kısmı ısınmaz,

*Isınma problemi ile karşi karşiya kalabilirsiniz,

*Karbonmonoksit zehirlenmeleri ile karşilaşabilirsiniz,

*Sıcak su kullanımlarınızda sıcak su alamamanıza yol açabilir,

*Petek içlerinde oluşan tortu ve pas’ın kombinize zarar vermesiyle karşilaşabilirsiniz,

*Peteklerde oluşan pas parçaları kombinizin  değerli parçalarının arızalanmasına sebebiyet verir,

*Devirdaim pompasının bakımı yapılmadığı taktirde kombi peteklerinize sıcaksu gönderemez ve peteklerinizin ısınmamasına yol açar.Bu durumlarda doğalgaz faturanızın çok fazla gelmesine neden olur.

Özel Kombi Servisi Kombiyi Kaç Dereceye Ayarlamalıyım?

Bu sorunun aslında verilebilecek bir cevap yoktur. Evin konumu dış cephe izalasyonu kat konumu gibi unsurlar büyük rol oynamaktadır.Teknisyen arkadaşlarımız evinizin konumunu ölçerek ortalama bir değerlendirme yapabilirler.

ÖZEL KOMBI SERVISI YAZ KIŞ KONUMU NEDIR?

Servisimiz teknisyenleri kombiniz yaz moduna ayarlı ise sadece sıcak su gereksiniminizi karşılamak üzere ayarlanmış demektir. Kombiniz yaz modunda kaloriferlerinizi kesinlikle ısıtmaz.Sıcak suyu kullandığınızda petekler ısınıyorsa bu bir sorundur. Kış moduna aldığınızda peteklerinizin ısınması gerekir.Eğer ısınmıyorsa petekleriniz kombinizin kalorifer konumunda bir arıza oluşmuş da olabilir veya petekleriniz tıkanmışta olabilir.

Leave a comment